1687: Історія речей, Диван Chatsworth

Будівництво палацу Chatsworth було розпочато в 1687 році першим герцогом Девонширським, для чого в Дербішир були запрошені провідні майстри архітектури континентального бароко того часу - Вільям Тальман і Вільям Арчер.

1687.Палац Chatsworth


 

Этот дворец стал одним из 7 жемчужин английской архитектуры, поколение за поколением герцогов Девонширских он наполнялся бесценными произведениями искусства.Сегодня замок Чатсворт - это большой красивый дворец, часть которого в наше время является жилым домом для герцогов Девонширских. В течение года насладится архитектурой и интерьерами дворца прибывают до полумиллиона человек .Это неудивительно - замок является редким произведением искусства сам по себе, он еще сохранил классические великолепные интерьеры Викторианской эпохи.

 

 

 

1850. Вікторіанський Стиль


 


Англія однією з перших вступає на новий шлях розвитку. Бурхливо розвивається промисловість, власники мануфактур і підприємств починають багатіти. Тоді ж, за часів правління королеви Вікторії, складається новий клас - буржуазія. Вона прагнула оточити себе атрибутами розкішного життя. Багато предметів інтер'єру, доступних раніше далеко не всім, стали вважатися розкішшю та знайшли масову популярність.

Декорування, облаштування і меблювання будинків придбало демонстративний характер статусу і достатку. Використання тих чи інших предметів інтер'єру стало вважатися проявом відмінного смаку, солідності, престижності, достатку і респектабельності власника будинку. Люди в цей час почали багато подорожувати, знайомитись в поїздках з різними східними та екзотичними культурами, які вони стали вносити в інтер'єри своїх осель.

Стиль, що склався за цей період, отримав назву Вікторіанський.


 

 

 

  Палац Chatsworth

 

 

1880. Створення дивана

 


У цей рік був створений оригінал дивану, який у своєму дизайні ввібрав всю красу та історію стилю епохи. Витончені пропорції, стрункий силует, підкреслений виразними дерев'яними елементами, надають дивану Chatsworth стилістичну бездоганність. Його каркас плавно з'єднується з закрученими підлокітниками. Дерево прикрашене майстерним тонким різьбленням. Динаміку у контурах дивана додають точені конусоподібні дерев'яні ніжки ручної роботи, що завершуються відполірованими латунними набалдашниками. Натуральна шкіра оббивки відповідає духу свого часу і завжди в моді; відхилена назад спинка і розкинуті в сторони боковини, подібно привітним господарям запрошують до спілкування


 

1981. Stately Homes

 

 

 

Baker представляє знакову історичну колекцію Stately Homes, що включає репродукції чудового антикваріату, унікальних предметів з найбагатших будинків Європи. Ці предмети інтер'єру досі прикрашають колекцію Stately Homes. Диван, що став прототипом, був відтворений майстрами Бейкер. Диван Chatsworth, зовні повторюючи оригінал до найдрібніших деталей, більш ергономічний і простий у догляді, так як технологи компанії Baker враховують новітні розробки і наукові дослідження. З прототипом його ріднить, насамперед, дотримання принципу рукотворності - мебльовики Baker, як і сто років тому, виконують всі роботи вручну.


 

    

   
   Интерьеры Дворца Chatsworth                                 Создатель Baker, Гильберт Бейкер                          Королева Виктория за прядским станком

 

 

2015. У сучасному ритмі

 

 

Сьогодні цей диван - це класика стилю, "нестаріюча історія", втілена руками майстрів Baker. Він все ще зберігає пам'ять про колишні часи, але і зараз здатний перетворити інтер'єр і створити атмосферу аристократизму "старої Англії" у вашій вітальні. Відчуття стилю та респектабельність якості непідвладні часу та диван Chatsworth - знакове тому підтвердження.

читайте такoж