Архітектори шукали вікна, а знайшли цілий світ

Дізнатися, про що розповідають вікна і перешіптуються фіранки та як виглядає світ із різних боків скла, спробували харківські архітектори й дизайнери інтер'єрів — у межах фотоконкурсу «Вікно у світ», реалізованого компанією DECOROOM.

«Вікно у світ» — новий етап проекту «Архітектура очима архітектора», затіяного Decoroom'ом навесні 2014.
«Назва лише на перший погляд тавтологічна, — говорить директор харківського салону DECOROOM Олена Братенко. — Будинки живуть своїм життям, зі своєю історією і долею, і ми бачимо їх уже не зовсім так, як бачили їхні творці. І, звичайно, зовсім інакше, ніж «прості глядачі», бачать будинки та їхні деталі інші архітектори». Учасники конкурсу отримали завдання: знайти в міському просторі вікна, які з ними «заговорять», і зробити незвичайне фото — не важливо, сучасною фотокамерою чи підручним телефоном, головне — новий погляд на знайомі будівлі.

Зібрані фотографії стали основою виставки, яку всі бажаючі могли побачити в салоні DECOROOM на Московському проспекті, 2/2 з 9 по 19 вересня.
На відкриття виставки архітектори та дизайнери зібралися в DECOROOM, щоб подивитися на знайоме місто — очима один одного. Побачити те, чого не бачили раніше. А заодно — пограти в фотоквест в інтер'єрі й привітати переможців конкурсу.

 

Переможці


Гран-прі конкурсу за серію фотографій отримав метр харківської архітектури та дизайну Юрій Ринтовт. Нагородили його, з дружньою іронією, величезним аукціонним молотком — таким, яким користуються в домах Сотбіс і Крістіс. Чудова, між іншим, інтер'єрна прикраса.
Першу премію в номінації «Монохромне фото» (та інтер'єрну статуетку у вигляді Пізанської вежі) отримав Олексій Биков, ще один метр харківського промдизайну.
Друга премія в номінації «Кольорове фото» та інтер'єрна статуетка у вигляді собору Дуомо дісталися дизайнерці одягу Тетяні Новіковій.
Нарешті, приз глядацьких симпатій і підзорну трубу на додачу отримав архітектор Юрій Тинда, за прекрасну роботу «Сон майбутнього на балконі».

Журі


«Архітектори та дизайнери люблять фотографувати. У поїздках і просто щоденних переміщеннях містом завжди намагаються зафіксувати цікаві деталі, — продовжує Олена Братенко. — Їхні фотографії завжди відрізняються і від зйомок професійних фотографів, і від аматорських. Інші акценти, інші ракурси, інший погляд на світ».

Тому в журі конкурсу був лише один професійний фотограф — Андрій Авдеєнко. Інші ж члени журі були скоріше колегами конкурсантів: архітектори Тетяна Дрюкова (ідейний натхненник конкурсу) та Ігор Лялюк, дизайнер Володимир Бондаренко, художник, викладач історії дизайну і знавець архітектурної історії Харкова Макс Розенфельд.

Майбутнє


Гості проекту «Вікно у світ» стали і першими, хто дізнався про прийдешнє відкриття нового салону Decoroom Home, SHOP-IN-SHOP.
Про те, що чекає на гостей у SHOP-IN-SHOP, детально ми розповімо трохи пізніше, але вже сьогодні зізнаємося, що це буде справжня скарбниця подарунків: собі, своїй родині, близьким людям. Домашній текстиль, посуд, світильники, товари для сну та інтер'єрні аксесуари — все, що допомагає надати елеґантної новизни повсякденності.