Ріг нарвала, або Вібруюча екзотика Лори Кірар

Казки Тисячі й однієї ночі, молода Жаклін Кеннеді, золота епоха Голлівуду, подорожі до Землі Франца-Йосифа... — нова колекція Лори Кірар викликає сплеск асоціацій із різних просторів і часів, не пов'язаних між собою. Спробуємо розібратися.

Якщо дизайнерський стиль Барбари Беррі часто порівнюють зі стилем великої Коко Шанель (див. «Шанель інтер'єрного дизайну»), то чудову Лору Кірар хочеться порівняти з молодою Жаклін Кеннеді.

Це для нас сьогоднішніх підняті до колін і трохи вище твідові спідниці Жаклін і її ж кокетливі капелюшки-таблетки, сукні А-силуету, рукави в три чверті й балетки на пласкій підошві — абсолютна класика. А тоді, на початку 60-х, все це виглядало ультрасучасним. Так, це було бездоганним, але однозначно свіжим і сміливим тією благородною сміливістю, якою неможливо дорікнути, але яку природно помічаєш.

Те саме — і з Лорою Кірар. Її колекції — бездоганна класика. В її кріслах не виглядатимуть недоречними наші бабусі, її дивани не порушать естетичного комфорту наших батьків. Але разом із тим, подивіться, як це сучасно, як у кожній деталі відчувається 21-е століття — століття широко розкритих дверей, легкості подорожей, пост-постмодерної еклектики. Століття, в якому глобалізм з одного боку і воскресіння національних ідентичностей — з іншого, сміливо рухаються назустріч один одному, до фіналу поки що відкритого і не очевидного.

Нова колекція Лори Кірар для Baker — це її дизайнерські рефлексії за мотивами її ж численних подорожей і вивчення різних декоративних традицій.

 

Любов до далеких мандрів заводить Лору Кірар справді далеко — до самої Землі Франца-Йосифа і берегів Гренландії, де в холодних океанічних просторах граються дивовижні загадкові нарвали — морські єдинороги.
Різьблена спіраль нарвалячого рогу стала прототипом чудесних ніжок Narwhal Chairs, крісел із нової колекції Laura Kirar for Baker.

Вже багато років Лора відновлює в Мехіко власну гасієнду в мавританському стилі.
Як південноамериканські (не лише мексиканські, але й перуанські, бразильські), так і мавритансько-марокканські відгомони видно в багатьох об'єктах колекції.

Приміром, ніжки Carta desk, столу для домашнього офісу або бібліотеки, декоровані золотою інкською чаканою — перуанським хрестом. А чудова приглушено-зелена обшивка з білявими «потертостями», використана в кріслах Ironage і Narwhal, нагадує алое, що густо заселяє південні широти.
Ще один «привіт маврам» — млосно-розкішне ліжко «Арабески», чия лірична форма підказана мавританськими арками і арабською архітектурою Північної Африки та Іспанії.
З мавританської Іспанії «приїхав» і візерунок високого багатофункціонального бара-комода Tonio: його орнамент повторює плетіння іспанських доріжок для підлоги та в'язаних прикрас.

 

Від екзотичних широт — до екзотичних часів. Ще одне відчутне джерело натхнення для Лори Кірар (як і для багатьох її побратимів в останні роки) — Золотий час Голлівуду, американське ар-деко. Оптичні геометрічні візерунки, крісла-мушлі, перламутрові обшивки, золочені ніжки, чорне полірування і поєднання чорного з білим — це все звідти, з roaring twenties і золотих 30-х. Чорно-білий комод L'Eau («Вода»), наприклад, прикрашений навіть золотистою китицею, що нагадує мітелки сотуарів, найпопулярнішої прикраси краль часу ар-деко. А розкішне дзеркало Petalo («Пелюстка») немов зібране з розкішних пелюсток-пір'їн, що також прикрашали голови flapper-girls та млосних дів чорно-білих екранів.

Уся ця екзотика —далеких країн, золотих часів — у переосмисленні Лори Кірар немовби вібрує, мерехтить, збираючись у дивовижні поєднання, розповідаючи захоплюючі історії.
Широко відкрийте очі й дозвольте захопити себе в чудове паломництво часом і простором. У вібруючу подорож дорогами з перламутру і сусального золота. І нехай вас, як і Лору Кірар, захлесне а passionate commitment to discovery — пристрасною прихильністю до відкриттів.